5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Bla Bla Bla - Dile Dayalı Zeka Oyunu 7+ Yaş

Marka
Ürün Kodu: DJ08462
789,90 TL


Tükenmek Üzere

Bla Bla Bla - Dile Dayalı Zeka Oyunu 7+ Yaş

Yaş grubu: 7 yaş ve üzeri
Kutu Boyutu: 21,5 x 21,5 x 3 cm

3-5 oyuncu ile oynanır

İçindekiler: 240 adet kart ve 1 adet zar içerir.

Her oyuncuya 5 kart dağıtılır. Diğer kartlar kapalı bir deste halinde ortaya konur. En büyük oyuncu oyuna başlar. Bu kişi aynı zamanda bu oyunda hakem olacaktır. Zarı atar. Zarda çıkan şekle göre oyuncular aşağıdaki 3 oyundan birini gerçekleştirirler. Zarda tavuk gelirse hakem en üstteki kartı açar. Oyuncular yerdeki kartla elindeki kartlar arasından biriyle ilişki kurmaya çalışırlar ve bunu söylerler. Daha sonra hakem ,kendine göre en iyi  ilişkilendirmenin hangisi olduğuna karar verir  ve oyuncu yerdeki kartı kazanır. Kartı kazanan oyuncu bu kartı, oyunun sonunda sayılmak üzere yanına koyar. Her oyuncu bu elde kullandığı kartı kapalı destenin altına yerleştirir ve yerden kart çekerek elini beşe tamamlar. Zarı atma ve hakem olma sırası bir diğer oyuncudadır.
Zarda kitap gelirse hakem en üstteki kartı çevirir. Her oyuncu yere açılan kartla bir hikaye oluşturacak 2 kartı elindeki kartlar arasından seçer, önüne koyar ve hikayesini anlatır.Hakem tüm hikayeyi dinledikten sonra en iyi hikayeye karar verir ve yere açılan o kartı oyuncuya verir. Her oyuncu bu elde kullandığı kartları kapalı destenin altına yerleştirir ve elini beşe tamamlar.
Zarda surat gelirse ellerindeki kartlar arasından kendisiyle en çok ilişkili bulduğu kartı  seçer.Bu karlar karışık ve kapalı bir şekilde hakeme verilir. Hakem hangi kartın hangi oyuncuya ait olduğunu bulmaya çalışır. Doğru tahmin ederse kartı hakem kazanır. Doğru tahmin edemeği kartları destenin altına koyar ve herkes elini beşe tamamlar.
Oyunun sonunda en çok kartı biriktiren oyuncu oyunu kazanır.


Popüler Ürünler


Tavsiye Edilenler