5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Sardines - Hafıza ve Dikkat Oyunu

Marka
Ürün Kodu : DJ05161
529,90 TLHafızanın ve dikkatin çok yoğun bir şekilde kullanılması gereken bir oyun: Sardines.

Amaç en çok sardalya kartı biriktiren oyuncu olabilmektir.  

Oyuncular ellerindeki sardalya kartlarını inceler ve kapalı bir şekilde önlerine koyarlar. Daha sonra açılan “sardalya kutusu” kartını incelerler ve bu kart da kapatılır. Sonrasında “sardalya kutusu”  kartında olduğunu düşündükleri  bir kartlarını ayırıp önlerine koyarlar. Daha sonra “sardalya kutusu” kartı açılır ve açılan sardalya kartları incelenir. Eğer oyuncular doğru kartı hatırlayıp ortaya koymuşlarsa bu kartları kazanırlar. Ancak ayrılan kart hatalı ise, kazandığı sardalya kartlarının 2 tanesini geri vermek durumunda kalır.

Çocuğa Katkıları:

Çocuğun dikkat süresini uzatır ve daha dikkatli olmasına üst düzeyde katkı sağlar.

Çocuğun küçük ayrıntıları fark etmesine ve ayrıntıların öneminin farkına varmasına katkı sağlar.

Çocuğun bilgileri kısa süreli belleğine almasına, işlemesine ve gerektiğinde geri getirip kullanmasına katkı sağlar. Böylelikle çocuk sonraki öğrenmelerinde kısa süreli belliğini daha etkin kullanmayı öğrenecektir.

Kısa süreli belleğini etkin kullanan/kullanmayı öğrenen çocuk sonraki süreçte kısa süreli bellek ile uzun süreli bellek arasındaki etkileşimi fark edecek ve yeni öğrendiği bilgileri yeterli düzeyde işleyip tekrar ettiğinde bu bilgileri uzun süreli belleğe aktardığını ve uzun zaman zarfında hatırladığını fark edecektir.

Nesneleri herhangi bir özelliklerine göre eşleştirir veya karşılaştırır.

Eşleştirme, karşılaştırma, gruplandırma ve ilişki kurmayı nasıl yaptığını açıklar.

 


Popüler Ürünler


Tavsiye Edilenler