5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Spid Monsters - Dikkat, Organize Olma ve Hız Oyunu

Marka
Ürün Kodu: DJ05193
549,90 TLBenzersiz bir dikkat, hız ve düşünsel organizasyon oyunu: Spid Monsters.

Ardışık düşünme, oldukça dinamik ve hızlı gelişen oyun sürecini takip etme ve destesinden sürekleri kartları dizme gibi bir çok hazırlığın/oyun gereksiniminin aynı anda yapılması gerektiğinden tüm bu beceriler hem test edilecek hem de gelişecektir.

Oynama Şekli: Dağıtıcı tüm oyunculara kartlarını dağıtır ve oyuncular destelerini kapalı tutar. Oyuncular destelerinden ilk üç kartı alır, sıralı ve açık bir şekilde önlerine yerleştirir. Dağıtıcı bir kartı masanın ortasına açık bir şekilde yerleştirir. Sonra tüm oyuncular ortadaki kart ile uyuşan bir kartlarından bir tanesini en hızlı şekilde eşleştirmeye çalışırlar. Şu durumlarda kartlar eşleşebilir: Aynı desen, aynı renk gezegen veya aynı canavar. Oyuncular önlerinde 3 açık kart bulundurabilir ve her kart koyduklarında o kartın/kartların yerine destelerinden kart/kartlar alıp açık bir şekilde önlerine koyabilirler. Oyuncular ortaya bir kart koyduklarında önceki kart ile eşleştirdikleri özelliği de söylemelidirler.

Çocuğa Katkıları

Çocuğun dikkat süresini uzatır ve daha dikkatli olmasına üst düzeyde katkı sağlar.

Çocuğun düşüncesel ve algısal organize olma becerilerini oldukça geliştirir.

Oyun sürecini takip edecen çocuk, gündelik hayatta farklı olay örgülerini ve ders sürecini de daha rahat ve kolay bir şekilde takip eder.

Çocuğun küçük ayrıntıları fark etmesine ve ayrıntıların öneminin farkına varmasına katkı sağlar.

Çocuğun hızlı ve doğru karar almanın önemi konusunda farkındalığını arttırır.

Çocuğun bilgileri kısa süreli belleğine almasına, işlemesine ve gerektiğinde geri getirip kullanmasına katkı sağlar. Böylelikle çocuk sonraki öğrenmelerinde kısa süreli belliğini daha etkin kullanmayı öğrenecektir.

Ardşık düşünme becerileri gelişir.

Bir problemi sıralı mantık becerilerini kullanarak çözer. 


Popüler Ürünler


Tavsiye Edilenler