5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Zanimatch - Dikkat Oyunu

Marka
Ürün Kodu: DJ05153
549,90 TLDikkat, hız, eğlence : Zanimatch.

Dikkatin ve hızlı olma refleksinin oldukça yoğun kullanılması gereken bir oyun. Amaç hayvan kartlarından kurtulan ilk oyuncu olmaktır.

Oyuncular ellerindeki hayvan kartlarını hızlıca incelemeli ve büyük bulmaca kartında bulunan kartlarından kurtulmalıdırlar. Ancak en hızlı olan oyuncu kartından kurtulabilir. Hızlı olmak da yetmez, oyuncu büyük bulmaca kartında bulunan hayvanlardan birine ait kartını doğru bir şekilde ortaya koymuş ise bu karttan kurtulabilir. Aksi durumda hem yanlış koyduğu kartını geri alır, hem de ekstra kart çekmek durumunda kalır.

Çocuğa Katkıları:

Çocuğun dikkat süresini uzatır ve daha dikkatli olmasına üst düzeyde katkı sağlar.

Çocuğun küçük ayrıntıları fark etmesine ve ayrıntıların öneminin farkına varmasına katkı sağlar.

Çocuğun hızlı ve doğru karar almanın önemi konusunda farkındalığını arttırır.

Çocuğun bilgileri kısa süreli belleğine almasına, işlemesine ve gerektiğinde geri getirip kullanmasına katkı sağlar. Böylelikle çocuk sonraki öğrenmelerinde kısa süreli belliğini daha etkin kullanmayı öğrenecektir.

Kısa süreli belleğini etkin kullanan/kullanmayı öğrenen çocuk sonraki süreçte kısa süreli bellek ile uzun süreli bellek arasındaki etkileşimi fark edecek ve yeni öğrendiği bilgileri yeterli düzeyde işleyip tekrar ettiğinde bu bilgileri uzun süreli belleğe aktardığını ve uzun zaman zarfında hatırladığını fark edecektir.

Nesneleri herhangi bir özelliklerine göre eşleştirir veya karşılaştırır.

Eşleştirme, karşılaştırma, gruplandırma ve ilişki kurmayı nasıl yaptığını açıklar.

 

 


Popüler Ürünler


Tavsiye Edilenler