5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Tic Tac Toe - Zeka, Strateji ve Dikkat Oyunu

Marka
Ürün Kodu : DJ05122

  Tükendi!  

Çocuklar ile strateji geliştirme temelinde oynanabilecek ve dikkat gelişimlerine üst düzeyde katkı sağlanabilecek eğlenceli bir oyun: Tic Tac Toe

Amaç oyuncunun kendi rengindeki 3 kartı yatay, dikey veya çapraz olarak sıraya koyması ve olabildiğince çok jeton kazanmasıdır.

Ancak bu o kadar da kolay olmayacaktır. Oyuncular birbirilerinin hamlelerine karşı farklı hamleler ve stratejiler geliştirebilirler. Oyuncular hem jeton kazanma konusunda hazırlık yapmalı, hem de rakiplerinin jeton kazanmasını engellemeye yönelik hamleler de düşünmelidirler. Ancak tüm bunlar kadar hamlelerini doğru zamanda yapmalıdır. Çünkü rakipleri de onun hamlelerini engelleyebilir.

Diğer taraftan “sil” kartları ile rakiplerinin hamlelerini etkisizleştirip, kendi hamleleri için zemin yaratabilirler. Bu oyun klasik X-0-X oyununun aksine, 9 kare dolsa da devam eder. Çünkü ortadaki kartların üzerine aynı sayıya sahip başka bir kart gelebilir veya "sil" kartları ile silinebilir.

Oyun ile çocukların pratik zekalarına (performans zekası), dikkatlerini odaklamalarına ve dikkat sürelerinin uzamasına da katkı sağlanacaktır.

Çocuğa Katkıları:

Bir amaç için uygun strateji belirler ve stratejisini uygular.

Stratejisine engel olabilecek durumları önceden öngörür ve bunları engellemeye yönelik yeni stratejiler/hamleler geliştirir.

Stratejiyi, ön görü yeteneğini, olasılıklı düşünmeyi, olayları farklı pencereden değerlendirmeyi sağlar. Başta yapılan hatanın sonradan ne gibi sonuçları meydana getireceğini gösterdiği için sebep-sonuç ilişkisi kurabilme yeteneğini geliştirir.

Grup oyunlarına katılır ve grubun kurallarına uyar.

Çocuğun dikkat süresini uzatır ve daha dikkatli olmasına katkı sağlar.

Çocuğun kelime bilgisini ve çevresini tanımada-anlamada kullandığı entelektüel bilgisini arttırır.

Nesneleri herhangi bir özelliklerine göre eşleştirir veya karşılaştırır.

Eşleştirme, karşılaştırma, gruplandırma ve ilişki kurmayı nasıl yaptığını açıklar.

 

 


Popüler Ürünler


Tavsiye Edilenler